Gilda Skolan Göteborg

Gilda Skolan Göteborg etablerades redan 1993 och ligger på Avenyn som är Göteborgs paradgata med närhet till nöje, kultur, shopping och restauranger.

Ebba Björk, Skolansvarig i Göteborg

Ebba har alltid haft ett brinnande intresse för skönhet, hälsa och en stor drivkraft för att ta hand om andra människor. Hon brinner för att utbilda och hennes största inspiration till arbetat är att se hur studenterna utvecklas och växer varje dag. Hon har själv varit student på Gilda Skolan i Malmö och har sedan 2018 arbetat som utbildare på Gilda Skolan i Stockholm. Sedan våren 2020 arbetar hon som skolansvarig på Gilda Skolan i Göteborg.

Ladda ner broschyr om Gilda Skolan

Gilda Skolan
Kungsportsavenyn 20, 411 36 Göteborg

Salong
Onlinebokning
Bokning tel 031-16 06 00
[email protected]
(Ej bokning per mail)

Utbildning
Tel 031-16 06 31
Tf. Skolansvarig: [email protected]

Gilda Skolan uppfyller kraven för SHR och CIDESCO.