hudterapeut utbildning Malmö

Gilda Skolan Malmö

Gilda Skolan har bedrivit hud- och spaterapeut utbildning i 30 år och är idag en av Sveriges största utbildare inom branschen. Skolan ligger på centralt läge i städerna Stockholm, Göteborg och Malmö och är ansluten till SHR och CIDESCO. Vi är kända för att våra studenter får en utbildning av hög kvalitet vilket gör att de flesta får jobb direkt efter utbildningen.

Gilda Skolan i Malmö öppnade år 2002 och finns centralt belägen på Gustav Adolfs Torg. Skolan drivs sedan starten av Anna Wigö, som idag även är skolchef för samtliga tre skolor.

Utbilda dig hos oss

Hos oss utbildar du dig till professionell och kompetent hud- och spaterapeut på endast ett år, med hjälp av vår intensiva utbildning.

Läs mer om våra utbildningsalternativ

Besök vår salong

Under studenternas andra termin utför de kundpraktik med prisvärda behandlingar i våra salonger. Allt från lyxigare hudvård-, massage- och ansiktsbehandlingar, till enklare behandlingar som manikyr, pedikyr och vaxning finns på menyn.

Se behandlingar och priser, Gilda Salong Malmö

Ladda ner broschyr om Gilda Skolan

Kontakta Gilda Skolan Malmö

UTBILDNINGEN
Kontor tel: 040-17 05 04
[email protected]

 

SALONG
Onlinebokning
Bokning tel: 040-17 05 05
[email protected]
(ej bokning per mail)

gilda skolan stockholm

Anna Wigö, Skolchef och Rektor i Malmö

Besök oss

Gustav Adolfs Torg 41, 211 39 Malmö

Gilda Skolan uppfyller kraven för SHR och CIDESCO.