Personligt besök och informationskvällar

Funderar du på att utbilda dig till hud- och spaterapeut? Vi rekommenderar dig som vill gå vår utbildning att boka in ett personligt besök och rådgivning på skolan innan ansökan. Då får du möjlighet att se lokalerna och att prata med skolansvarig, handledare och studenter. Efter besöket kommer du att känna dig väl införstådd i vad som krävs av dig som student och vad du kan förvänta dig både under, och efter, studietiden.

Nedan väljer du vilken Gilda Skola du vill besöka.

STOCKHOLM

1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

GÖTEBORG

1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

MALMÖ

1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Informationskvällar 2023

Just nu finns inga aktuella datum för informationskvällar.

Hitta till oss:

Gilda Skolan i Stockholm
Riddargatan 1

Gilda Skolan i Göteborg
Kungsportsavenyn 20

 

Gilda Skolan i Malmö
Gustav Adolfs Torg 41

Gilda Skolan uppfyller kraven för SHR och CIDESCO.