hudterapeut utbildning Stockholm

Gilda Skolan Stockholm

Gilda Skolan har bedrivit hud- och spaterapeut utbildning i 30 år och är idag en av Sveriges största utbildare inom branschen. Skolan ligger på centralt läge i städerna Stockholm, Göteborg och Malmö och är ansluten till SHR och CIDESCO. Vi är kända för att våra studenter får en utbildning av hög kvalitet vilket gör att de flesta får jobb direkt efter utbildningen.

Gilda Skolan i Stockholm öppnade år 2002. Sedan 2017 har skolan legat i ljusa och trevliga lokaler på Riddargatan på Östermalm. Adressen är centralt belägen och lätt att nå med allmänna kommunikationsmedel.

Utbilda dig hos oss

Hos oss utbildar du dig till professionell och kompetent hud- och spaterapeut på endast ett år, med hjälp av vår intensiva utbildning.

Läs mer om våra utbildningsalternativ

Besök vår salong

Under studenternas andra termin utför de kundpraktik med prisvärda behandlingar i våra salonger. Allt från lyxigare hudvård-, massage- och ansiktsbehandlingar, till enklare behandlingar som manikyr, pedikyr och vaxning finns på menyn.

Se behandlingar och priser, Gilda Salong Stockholm

Ladda ner broschyr om Gilda Skolan

Kontakta Gilda Skolan Stockholm

UTBILDNINGEN
Kontor tel: 08-440 20 36
[email protected]

 

SALONG
Onlinebokning
Bokning tel: 08-440 05 97
[email protected]
(ej bokning per mail)

Hitta till Gilda Skolan Stockholm

Riddargatan 1, 114 35, Stockholm

Gilda Skolan uppfyller kraven för SHR och CIDESCO.